Bez osobního automobilu na služební cestě nebo cesty jiné povahy to může být docela nepříjemné, zvlášť, když se nám auto v nevhodnou chvíli pokazí. V současné době se ale také bez vozidel neobejdeme a není to jenpotřeba pro firmy nebo živnostníky. Potřeba je i pro soukromé osoby. Automobilová doprava se tak stala důležitým článkem dopravní infrastruktury a spolehlivá půjčovna dodávek Brno je optimálním řešením pro všechny.

Jaké služby můžeme od autopůjčoven očekávat

Určitě se můžeme spolehnout na to, že v autopůjčovnách najdeme široký výběr vozidel všech světových značek. Jestliže pro nás není prestiž automobilu příliš důležitá, můžeme si zapůjčit vozidlo levnější. Pokud ovšem trváme na luxusnějším modelu, třeba na svatbu nebo pro obchodní jednání a již zmiňovanou prestiž, musíme počítat s dražšími modely.

Půjčovna dodávek Brno
Potřebujete spolehlivý vůz?

Krátkodobý nebo dlouhodobý pronájem, co je lepší?

Máme – li v plánu jen stěhování a to o víkendu, nebo bychom rádi přepravili stavební materiál na chalupu z důvodu její přestavby, jistě nám bude stačit krátkodobý pronájem, který nabízí rovněž půjčovna dodávek Brno. Pokud ovšem chceme rozšířit svůj podnikatelský záměr, je k tomu potřeba i větší vůz pro přepravu materiálu nebo zboží k zákazníkovi, budeme jej potřebovat na delší dobu než jen na víkend, je určitě vhodný dlouhodobý pronájem. V takovém případě jde o operativní leasing, který lze sjednat i na dobu až 60 měsíců. Potom je možné smlouvu prodloužit, v takovém případě máme nárok na nový vůz.

 

Výhody pronajatých vozidel

Trh služeb nabízí v současné době také služby autopůjčoven, které jsou velmi populární službou, navíc poptávka po těchto službách stoupá. Využití je všestranné a nemusí jít jen o firmy. Pronájem vozidel, který může nabídnout i půjčovna dodávek Brno, je řešení také pro soukromé osoby. Vhodné jsou tyto služby zejména pro začínající podnikatele a živnostníci, kteří nemají k dispozici svá vlastní vozidla. Jejich pořízení je docela finančně nákladné a tak je pronájem optimálním řešením.

Pronájem vozidel, který nabízí i půjčovna dodávek Brno, má také své výhody, mezi které patří zejména časová nezávislost. Nemusíme se vázat na ostatní cestující, naplánovat si přepravu můžeme podle sebe. Dále jsou tu výhody, které se týkají vozidla samotného. Nemusíme se starat o pravidelný servis vozu spojený s výměnou pneumatik, nemusíme shánět vhodnou pojišťovnu pro sjednání povinného ručení a jiné pojištění vozu, dálniční známky a podobně. To vše má na starosti pronajímatel, tedy v takovém případě půjčovna dodávek Brno.

 

půjčovna dodávek Brno
Náš vůz = spolehlivý vůz!

Na co bychom si měli dát pozor

Jestliže máme v plánu vozidlo si pronajmout, můžeme si jej rezervovat na internetových stránkách autopůjčovny. Pak stačí jen přidat čas předání a máme v podstatě hotovo. Vozidlo bychom si ale měli před podpisem smlouvy prohlédnout. Pokud nám ale nevyhovuje nebo pokud vůz nejeví optimální vlastnosti k bezpečnému provozu na pozemních komunikacích, měli bychom se obrátit a jít rovnou jinam.

Jaké doklady jsou potřeba k pronájmu

Určitě se teď také ptáme, jaké dklady musíme mít, když bychom si chtěli auto pronajmout. Je to jednoduché. Platný občanský a řidičský průkaz je základ. Také musíme počítat s vratnou kaucí. Některé autopůjčovny také požadují věk řidiče nad 23 let a také řidičské zkušenosti alespoň 2 roky.