V dnešní době se bez aut, dodávek a jiných dopravních prostředků asi jen těžko obejdeme. Automobilová doprava představuje pevný článek dopravní infrastruktury a pronájem vozidel vyřeší nejen problém v případě, že se šlověk nebo firma ocitla bez dopravy. Mimo jiné zajišťuje včasné dodání zboží různých účelů na jakoukoli vzdálenost. Autopůjčovna Abaz nabízí tak spolehlivé s kvalitní služby v oblasti pronájmu vozidel všech světových značek, od osobních vozidel, přes dodávky užitkové až po mikrobusy.

Co lze očekávat od služeb spolehlivých autopůjčoven, kam patří rovněž autopůjčovna Abaz

Na trhu služeb se nachází spousta půjčoven, které mají ve svém portfoliu vozidla pro každou příležitost. Vybrat si lze podle referencí, na doporučení nebo podle vlastního úsudku. Služby jsou také rozdílné a je to vlastně individuální. Jistě ale by měl zákazník, který má zájem o pronájem vozu, dobře zvážit výběr autopůjčovny. Ne všechny budou nabízet spolehlivost a kvalitu. Velkým lákadlem je také cena za pronájem. Pokud člověk narazí na dokonalou reklamu, která nabízí spolehlivé služby a ty nejlepší ceny široko daleko, je na místě si firmu prověřit. Mnohdy totiž bývá cena na úkor kvalitních služeb.

Využití pronájmu vozidel

Pronájem automobilů může být nutný jak pro jednotlivce, tak pro právnické osoby v různých situacích. Široký výběr vozidel v autopůjčovnách tak  umožňuje vybrat si vozidlo, které nejlépe odpovídá technickým požadavkům zákazníka podle jeho technických charakteristik. Autopůjčovna Abaz má v portfoliu také dodávky užitkové i osobní, ale i vozy osobní typu škoda a podobně. Využití je samozřejmě na každém zákazníkovi. Například při stěhování kanceláře nebo chalupy bude vhodná právě dodávka užitková, která má dostatečně velký prostor pro přepravu nábytku. Jestliže si ale klient přeje dodávku osobní, kdy jako firma potřebuje přepravit své zaměstnance na školení, je vhodnější dodávka typu multivan až pro 8 cestujících. Takže se klient může těšit dokonce i na dokonalou dovolenou třeba na horách se svou početnější rodinou nebo partou přátel.

Co je potřeba k pronájmu vozidel

Pokud se klient rozhodne pro pronájem jakéhokolikv vozidla, bude jistě potřebovat platné doklady, tedy občanský průkaz a řidičský průkaz platné skupiny. Ta se týká většinou skupiny B a to i v případě, že má zájem o 8 místnou dodávku. Jestližě ale dodávka má jen o jedno místo navíc, musí mít také řidičský průkaz skupiny C.  Některé autopůjčovny a také autopůjčovna Abaz, požaduje po řidiči věk vyšší jak 23let a jeho praktické zkušenosti s řízenímvozidla alespoň 2 roky.

Dlouhodobý nebo krátkodobý pronájem

Autopůjčovna Abaz a i jiné autopůjčovny nabízejí dlouhodobý i krátkodobý pronájem. Jestliže potřebuje člověk nebo také firma dodávku nebo jiný druh vozidla třeba jen pro stěhování nebo na pár dní na služební cestu, je vhodný krátkodobý pronájem. Ten dlouhodobý je vhodný zejména pro začínající podnikatele a živnostníky, kteří ještě nedisponují svými vlastními vozy. Mají tak možnost si zapůjčit užitkový vůz například pro rozvoz zboží nebo jako řemeslník pro svou potřebu přepravy náčiní případně stavbního materiálu. V tomto případě je dlouhodobý pronájem nazýván jako operativní leasing, který je možné sjednat až na dobu 60 měsíců. Po uplynutí této doby má právo zákazník smlouvu prodloužit a také má právo na nový vůz, což je jistě velmi příznivá zpráva.